Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na Dożynki Diecezjalne

Wambierzyce – 19 IX (niedziela)

L. 93/WD/2021                                                                                    Świdnica, 1 września 2021 r.

ZAPROSZENIE BISKUPA ŚWIDNICKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJALNE

Zgodnie z naszą polską tradycją koniec wakacji i początek września to czas uroczystego dziękczynienia Panu Bogu za plony ziemi a ludziom za trud ich żniwnej pracy.  Chcemy jako wspólnota diecezjalna wyrazić wdzięczność Dobremu Bogu – Gospodarzowi Nieba i Ziemi za to co dane nam było tym roku zebrać z pól i sadów.

Nasze diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę, 19 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Mszy św. na placu koronacyjnym o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Ignacy Dec. Zapraszam do wspólnej modlitwy przede wszystkim rolników, ogrodników, sadowników, działkowiczów. Proszę, aby tradycyjnie przywieźć ze sobą do Wambierzyc swoje dożynkowe wieńce wykonane z tegorocznych zbiorów, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia.

Wszystkich Diecezjan a zwłaszcza tych, dzięki którym możemy cieszyć się zebranymi darami ziemi, polecam Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. Józefa, Patrona pracujących.

 

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki