IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024

1. Czwarta Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele.

2. Kościół wzywa w Niedzielę Dobrego Pasterza do szczególnych modlitw o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
    Powołania są znakiem wiary ludu Bożego. Trudno wyobrazić sobie nasze życie chrześcijańskie bez kapłana. A przecież w świecie wiele jest takich miejsc, parafii, kościołów i ołtarzy, przy których kapłanów nie ma. Dziękujmy nieustannie Bogu za tych kapłanów, których mamy i prośmy, by naszym ołtarzom nigdy nie zabrakło sług Pańskich.

3. W tym się tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają:
    – we wtorek, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski;
    – w czwartek, 25 kwietnia, Święto Św. Marka Ewangelisty;
    – w sobotę, 27 kwietnia, wspomnienie Św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora kościoła.

4. W czwartek 25.04.br. obejmujemy naszą modlitwą Księdza Biskupa Marka Mendyka w dniu Jego imienin.
    O godzinie 18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Rity.

5. W piątek od godz.10.30 odwiedziny chorych naszej parafii.

6. Najbliższa nocna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się z soboty na niedzielę (27/28 kwietnia 2024 od 20.00 wieczorem do godz.08.00 rano).
    Na stoliku z tyłu kościoła wyłożona jest lista na którą mogą się wpisywać chętni na określoną godzinę.

7. Serdecznie dziękuję P. Suda, Rębiałkowskim, P. Podkowińskim, P. Ewelinie i Karolinie Pezda i P. Andrzejowi Pempuś za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę na kwiaty którą oprócz w/w złożyli P. Danuta Suda i P. Zdzisław Pempuś. Dziękuję wszystkim duchowym i materialnym dobrodziejom naszej parafii. Zapraszam parafian do brania odpowiedzialności za dobro duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej.
    W następnym tygodniu proszę o posprzątanie naszego kościoła rodziny z ul. Kościuszki nr.1,2,3,5,7, P. Żuk, P. Madej, P. Domagała i P. Pisarczyk.

8. Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszy św. we wtorek i piątek.
    W razie nagłej konieczności – Kontakt telefoniczny:
    Parafia Tel. – 74 868 17 86

9. Zachęcam do czytania i propagowania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego” , ,,Małego Gościa Niedzielnego”, ,,Promyczka Dobra” i ,,Małego Promyczka” dla dzieci.

10. Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Królowej Pokoju i wstawiennictwa Świętych Patronów.