Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 , grupa dzieci z naszej parafii obchodzi rocznicę I Komunii św. Wspierajmy je naszą modlitewną pamięcią i przykładem życia wiarą na co dzień.

 2. W najbliższy czwartek, 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. w tym dniu o 11.00. Po Mszy św. wyruszymy w procesji. Zwracam się do parafian o przygotowanie czterech ołtarzy zwyczajem minionych lat przy kaplicy św. Antoniego, na ul. Prusa, przy plebanii i przy kościele. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników oraz proszę o pomoc w uformowaniu i przebiegu procesji.

 3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam w ciągu tygodnia do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych przed Mszą św. w piątek o 17.30 i w niedzielę o godz. 8.30.

 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 8.30.
  Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  Ponadto w liturgii w tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Urszulę Leduchowską, dziewicę,
  w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  i w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 6. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Serdecznie dziękuję także wszystkim duchowym i materialnym dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej.
  Dziękuję inicjatorom i uczestnikom ostatniej nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  W następnym tygodniu proszę o posprzątanie rodziny z ul. Staffa : Waleńscy, Rozmus, Gil, Krupnik i z ul. M. Dąbrowskiej.

 7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna bezpośrednio po Mszy św. we wtorek i piątek.
  W razie nagłej konieczności – Kontakt telefoniczny:
  Parafia Tel. – 74 868 17 86
  parafia-polanica-sokolowka.pl

 8. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Pokoju na każdy dzień.