Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

04.06.2023

 1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 , grupa dzieci z naszej parafii przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Wspierajmy je naszą modlitewną pamięcią i przykładem życia wiarą na co dzień. W następne dni do soboty włącznie będą one przeżywały swój Biały Tydzień.
  Rocznica I Komunii św. odbędzie się 18 czerwca o godz.11.00.

 2. W najbliższy czwartek, 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji. Zwracam się do parafian o przygotowanie czterech ołtarzy zwyczajem minionych lat przy kaplicy św. Antoniego, na ul. Prusa, przy plebanii i przy kościele. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników oraz proszę o pomoc w uformowaniu i przebiegu procesji.

 3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam w ciągu tygodnia do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. parafialnej. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w sobotę o godz.10.00.

 5. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość i prace porządkowe wokół kościoła a także za złożony dar ołtarza. Serdecznie dziękuję także wszystkim duchowym i materialnym dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej.
  Zapraszam parafian do brania współodpowiedzialności za dobro duchowe i materialne naszej parafii, do udziału w działających przy parafii grupach i do pomocy w utrzymaniu terenów zielonych wokół.
  W następnym tygodniu proszę o posprzątanie rodziny z ul. Norwida i Gałczyńskiego.

 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna bezpośrednio po Mszy św. we wtorek i piątek.
  W razie nagłej konieczności – Kontakt telefoniczny:
  Parafia Tel. – 74 868 17 86
  parafia-polanica-sokolowka.pl
 7. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Pokoju na każdy dzień.

 8. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie oraz o przemianę serc dla wrogów.

 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha,
bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie
o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę
dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.