Diecezjalny Dzień Dziękczynienia za I Komunię Świętą połączony z Dniem Dziecka

Diecezjalny Dzień Dziękczynienia za I Komunię świętą połączony z Dniem Dziecka w diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – 3.06.2023 roku (sobota)

Zapraszamy szczególnie serdecznie do Matki Bożej Fatimskiej dzieci, które w tym roku 2023 przyjmują I Komunię św., aby tam podziękować Panu Jezusowi przez ręce Maryi za ten szczególny dar. Zapraszamy również inne dzieci – wszak Matka z Fatimy „wychowała” dwoje świętych dzieci: Hiacyntę i Franciszka, i zaprasza do siebie wszystkie dzieci i pragnie je uczyć miłości do Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy także przebywające w naszym regionie dzieci z Ukrainy – prosimy o pomoc w organizacji transportu dla nich, aby mogły z polskimi dziećmi przeżyć Dzień Dziecka przy Ukochanej Matce.

PROGRAM DNIA:

– 11.00 – „wyniesienie” figury Matki Bożej Fatimskiej z kaplicy do ołtarza polowego i następnie Msza św. dziękczynna za przyjęcie I Komunii św. W tej Mszy będziemy modlili się szczególnie za wszystkie dzieci, aby Maryja otaczała je płaszczem miłości i „wychowywała” tak jak święte Dzieci Fatimskie do miłości Pana Boga i drugiego człowieka.

– ok. 12.20 – czas na posiłek

– 13.00 – czas zabaw i różnych turniejów

– 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; błogosławieństwo końcowe i wyjazd do domów.

Dla dzieci będzie przygotowana kiełbasa na ognisko oraz bułka.

Serdecznie zapraszamy – Sercanie Biali – zgłoszenia do 29 V pod nr 609 830 588