Córka Króla

5 III – konferencja dla kobiet – Strzegom

„Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: Talitha kum, to znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań! Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym nie wiedział, i polecił, aby jej dano jeść.“ (Mk 5,41-43)

Konferencja „Córka Króla” to czas przeznaczony właśnie dla Ciebie droga kobieto, aby usiąść u stóp Boga i wsłuchać się w bicie Jego Serca, które przepełnione jest wielką Miłością do Ciebie.

5 marca 2022r. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej zapraszają już po raz trzeci kobiety na konferencję „Córka Króla”. Temat tegorocznego spotkania to: „Talitha kum”. W programie: wystąpienia wspaniałych mówców, wspólna modlitwa, warsztat, ciekawe rozmowy przy kawie i herbacie.

Konferencja dla kobiet „Córka Króla” to niezwykły czas, kiedy Bóg może kształtować na nowo nasze kobiece serca dotykając ich głębi. To wielka chwila zatrzymania u stóp Oblubieńca. Zweryfikowanie swojego dotychczasowego życia z planem Boga, co do każdej z nas osobno. To delikatny wykład Boga Stwórcy o Tej, która jest wzorem dla każdej z nas – o Maryi.

MÓWCY:

Ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik– kapłan archidiecezji wrocławskiej, biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym i Uniwersytecie Wrocławskim, stypendysta m.in. Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie i École Biblique et Archéologique Française de Jérusalem. W 1997 roku na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu obronił pracę doktorską. W 2000 r. obronił licencjat naukowy w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, habilitował się w 2004 r. na podstawie pracy Jezus a judaizm w świetle Ewangelii według świętego Marka i został kierownikiem Katedry Teologii Biblijnej przy PWT. W 2011 otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych. Zajmuje się teologią Nowego Testamentu, egzegezą Ewangelii synoptycznych oraz starożytną historią Żydów. Interesuje się relacjami judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła.

Wirginia Lidia Mielcarek OP –dominikanka. Pracownik biura Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Mieszka w Kłodzku. Odpowiedzialna za wspólnoty z Prowincji Świdnickiej. Prowadzi seminaria, rekolekcje, kursy, sesje i spotkania formacyjne na terenie diecezji świdnickiej i kraju. Lubi góry, dobry film i książkę.

Anna Weigl – szczęśliwa i spełniona Boża córka. Żona Jacka, mama Mateusza, Beniamina, Hani, Eliasza, Nadii i Andrzeja. Jej pasją jest uwielbienie, nauczanie, interpretacja snów i mentoring/ uczniostwo – pomoc we wzroście w charakterze.

MIEJSCE KONFERENCJI:

Bazylika Strzegomska – Plac Jana Pawła II 8, 58 -150 Strzegom

Strzegomskie Centrum kultury – ul. ul. I.J. Paderewskiego 36, 58-150 Strzegom

Diecezja Świdnicka

DATA:

05.03.2022r.

PATRONAT MEDIALNY:

Gość Świdnicki, Niedziela Świdnicka, Info Strzegom, Gazeta Strzegomska, Diakonia Effatha, Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej

KOSZT:

50 zł –cegiełka na cele organizacyjne (wszystkie informacje co do opłaty znajdują się w formularzu zgłoszenia udziału).

Link do wydarzenia:

Link do formularza zgłoszeń:

Link do oficjalnej strony konferencji na Facebook: